Kaugtöö ja E-corona

kaugtöö

Koroonaviiruse puhanguga on mõistlik olla kodus. Kontoris olles, sa ei saa kunagi kindel olla, et just nüüd ei ole tulnud keegi sinu seltskonda sind nakatama. Parim viis viiruse leviku peatamiseks on teha kaugtööd.

Mis on kaugtöö ja kes seda teevad?

Kaugtöö tegijate all mõeldakse inimesi, kes saavad oma tööd kodus teha.  Mõni lihtne näide on: disainer, veebiarendaja, raamatupidaja, kirjastaja jne. Selliseid töökohti on väga palju. Selles blogis keskendume just arvutiga kaugtööle.

Üks kaugtöö võimalustest on teha tööd „kaug“ programmidega, ehk programmid ei asu mitte sinu arvutis vaid kuskil kontoris. Selle jaoks on tavaliselt vaja VPN ühendust. VPN ühendus loob turvalise ühenduse sinu arvuti ja kontori vahel.  See on vajalik firma andmete kaitseks häkkerite eest.

Teine võimalus kaugtööks on kasutada „kaughaldus“ tarkvara.  Kaughaldustarkvara on väga palju erinevaid, Windowsil on isegi üks sisse ehitatud ja selle nimi on „Microsoft Remote Desktop“. Sellel viisil saad enda kodu arvutist sisse logida enda kontoris olevasse arvutisse. Sul ei ole vaja installida enda arvutisse lisatarkvara ja saad printida tööarvutist otse enda kodu printerisse. Kahjuks selle miinuspool on see, et kui antud „kaughalduse“ on aktiveerinud väikese kogemusega inimene, siis on häkkeritel väga lihtne teie tööarvutile sisse häkkida.

Kolmas võimalus on teha tööd oma arvutis, näiteks kui tegelete raamatupidamise või tekstiloomega. Selliseljuhul oleks mõistlik soetada enda arvutisse tekstitöötlus programm. Näiteks Office. Kui teil tekib soovi osta Office, siis meie käest saab selle soetada, väga kiirelt. Aitame teil ka antud programmi arvutisse installeerida. Kontakti leiad meie lehelt.

Mis on ohud ja mis on E-Corona?

Ka häkkerid ei maga ja teavad, et inimesed on internetis aktiivsemad. Kui kasutada kaugtöö võimalusi, siis tuleks igaljuhul paigaldada arvutisse viirusetõrje, et ära hoida kõige hullemat. Viiruste levikut Digitaalmaailmas nimetame seda siis edaspidi nimega „E-Corona“ on väga raske ära hoida ja see levib täpselt sama kiiresti kui ka tavaline koroonaviirus. Näiteks googeldades internetis erinevaid teemasid, võid pahatihti sattuda mõnele saidile, kus varastatakse sinu andmeid nii, et sa sellest isegi ei saa aru.  Teine võimalus on saada viirus näiteks E-kirjaga, kus tundub, et näiteks töökaaslane on saatnud sulle kirja mõne manusega, aga manuses on näiteks viirus. Paremad viirusetõrjed oskavad sind juba selle eest hoiatada. Meie lehel leiad viirusetõrje siit.

Teine võimalus, mida hakatakse rohkem ära kasutama on kasutajakontode häkkimine, seda tehakse näiteks nii, et sa täidad kuskil ära  „tellimusvormi“, kus pead sisestama oma e-maili ja parooli. Häkkerid saavad ligipääsu sinu kontodele kui juhuslikult sul on igalpool üks ja sama parool.

Mida siis ikkagi teha, et vältida kasutajakontode häkkimist? Vaadake üle, et teil oleks erinevates kohtades erinevad paroolid, nii on tekitatud kahju kõige väiksem. Aktiveerige oma kontol 2 astmeline audentimine, sellega hoiate ära selle, et kui keegi juhuslikult teab teie parooli, siis tuleb sisslogimine siiski topelt telefoni pealt kinnitada.  Vaadake, et teie parool oleks vähemalt 8 kohaline ja sisaldaks suurt ja  väikest tähte, tähemärki ja numbrit.

Kaugtöö juures võib tekkida ka palju tarkvaralisi probleeme, need saame koos teiega kaughalduse abil korda teha. Kindlasti on kaugtööks vaja ka kiiret ja korras arvutit, kui su arvuti on läinud katki, või on liiga aeglane, siis võta meiega ühendust! Leiame sulle kiireima ja parima lahenduse.

0 vastused

Jäta vastus

Kas soovite aruteluga liituda?
Panustage julgelt!

Lisa kommentaar