Millist arvutit valida raamatupidajale?

Raamatupidaja arvuti

Kuidas valida raamatupidajale sobiv ja toimiv arvuti, mis võimaldab töö efektiivselt ära teha ning oleks samas mõistliku hinnaga? Jagame oma kogemusi, et millele valikul tähelepanu pöörata.

Kas raamatupidaja on liikuv või kasutab arvutit vaid kontoris?

Esimesena peaksime vaatama, et kas raamatupidaja on liikuv inimene või mitte. Kui raamatupidaja kasutab arvutit enamjaolt kontoris ja kordagi koju kaasa ei võta, siis oleks eelistatud just lauaarvuti. Lauaarvuti on tavaliselt samade parameetritega võimsam. Miks nii? Lauaarvutitel on parem jahutus ja tänu sellele on nende töö efektiivsem.

Sülearvuti puhul on enamjaolt tähtis mugav kaasaskantavus, kui on võimalik, siis peaks valima näiteks 13″ sülearvuti, millega saab ringi liigeldes hädapärased asjad ära teha ja tööl olles võiks olla dock koos eraldi monitori, klaviatuuri ja hiirega. Selline kooslus oleks just liikuvale inimesele hea, kuid kindlasti on see kulukam kui lauaarvuti ostmine ja hooldamine.

Millised programmid peaksid raamatupidaja arvutis olema?

Kindlasti peab vaatama, milliseid programme raamatupidaja kasutab. Kui firmas on kasutusel pilvepõhised või serveri põhised raamatupidamisprogrammid, siis ei ole vaja väga võimast arvutit vaadata, sest see oleks raha kulutamine. Sellisel juhul piisab I3 protsessorist ja näiteks 8GB mälust ning näiteks 250GB SSD kõvakettast.

Kindlasti peab raamatupidajal olemas olema teksti- ja tabelitöötlusprogrammid, meie ise kasutame ja müüme Office365 tarkvara. Antud tarkvara on aasta maksuga, tänu sellele saab kulusid optimeerida ning kuutasuna makstes on teil olemas alati kõige värskem Office tarkvara.

Äriklassi või koduklassi arvuti?

Äriklassi vs koduklassi sülearvuti raamatupidajale? Koduklassi arvutid on alati odavamad ja põhiline erinevus on neil korpuses. Äriklassis kasutatakse korpuses tavaliselt metallisegu või tugevamaid materjale, koduarvutil see-eest plastikust korpust. Plastik ei ole nii tugev ja võib intensiivsema kasutuse järel järele anda. Kahjuks seda ei pruugi väliselt näha olla, kuid emaplaadile tekivad mikropraod.

MAC või PC?

Kindlasti on igal raamatupidajal eelistus, et kumba eelistatakse, kuid enne poodi ruttamist peaks siiski üle vaatama, et kas kõik ettevõttes olevad programmid töötavad ühe või teise masina peal. Kui firmas on näiteks kõik PC-d, siis ei ole otstarbekas lisada sinna MAC’i arvutit, sest see teeb arvutite haldamise tunduvalt raskemaks ja tekivad olukorrad, kus üks asi töötab ühe peal ja teine asi teise peal.

Iga ettevõtte vajadused on erinevad, nagu ka raamatupidajate eelistused. Kui soovid abi raamatupidaja arvuti valimisel ja seadistamisel, võta julgesti ühendust ja me aitame sobiva lahenduse leida!